СеВоЕдно web за Вас
 085 383 380
 info@sevoedno.com


Се во Едно WEB за Вас


 

вид на организација                                 град

 

Свежите пиперки се чистат од семето, се посолуваат малку одвнатре и се полнат со фил што ке го приготвите вака: кромидот и морковите ги чистите, ги сечете на ситни парченца и ги пржите на тивок оган во поклопено тенџере, додавајки по малку вода да не загори. Кога сето тоа ке омекне се додаваат компирите исечени на ситни коцки и половината од исто така ...▼
378 посети
7/8/2020
Сочувај за споредба

Потребно е следното:
-1/2кг ориз,
-15о гр.соја трошки,
-една супена чинија полна со врв мелени ореви,
-една тегла печурки
...▼
864 посети
12/5/2010
Сочувај за споредба

Земете: 1 кг компири по можност црвени,
6 лажици масло, 2 лажици вински оцет,
1 лажиче сенф,
2 помали главици кромид,
...▼
568 посети
11/26/2010
Сочувај за споредба

Земете:
1 кг пиперки,
200 гр сирење,
јајца (за секого по 1 - 2 јајца според желба),
малку црвен пипер
...▼
587 посети
10/21/2010
Сочувај за споредба

Земете:
1/4 кг пиперки,
1 помала чаша масло,
2-3 главички кромид,
2-3 домати>
1 чаша ориз,
1 чаша млеко,
1
...▼
569 посети
10/21/2010
Сочувај за споредба

Земете:
1 кг млади коприви,,
300 гр бело сирење,
50 гр трапист или ементалер,
50 гр пармезан, малку путер (50 гр) и
сол
...▼
704 посети
10/21/2010
Сочувај за споредба

1 кгр. фиферонки
1/2 кгр. моркови
1 китка магданос
1 главица лук
масло
оцет
Засечете ги дршките
...▼
936 посети
11/24/2010
Сочувај за споредба

20-25 поголеми пиперки (од тоа 5 лути)
1 килограм домати
2 модри патлиџана
8 чешниња
...▼ 681 посети
11/26/2010
Сочувај за споредба

Едно истраж ување пока жало дека мажите ретко самите си купуваат долна облека и дека за ...▼ 521 посети
11/27/2010
Сочувај за споредба

Пиперчиња врвоинки (последниот род)
Зелени домати
карфиол
моркови
...▼ 1116 посети
11/24/2010
Сочувај за споредба

500 гр грав 1 кг кромид, 200 гр масло, 4 суви пиперки, неколку лаворови листови, сол и помалку ...▼ 1127 посети
10/21/2010
Сочувај за споредба

Газираните пијалаци (а особено соковите) се меѓу најпопуларните во светот, а кон тоа покажуваат ...▼ 911 посети
12/5/2010
Сочувај за споредба

 Земете:
1Л кг месо,
Уг кг пиперки,
1 шоља ориз,
1 шоља масло,
2 главички
...▼ 594 посети
10/21/2010
Сочувај за споредба

Треба да утврдите кое овошје ви одговара и начин на кој ќе го конзумирате ...▼
850 посети
10/30/2010
Сочувај за споредба

350 до 400 гр грав,
две главички кромид,
неколку чешниња
...▼
724 посети
10/21/2010
Сочувај за споредба

Потребно
-1 чаша сирење Пармезен
-1 чаша нискомаслен мајонез
-400гр артичока (од
...▼ 605 посети
12/7/2010
Сочувај за споредба

Потребно е:
- 1 лист обланди
- 2 конзерви туна
- 100 гр пченка
- 3 кисели краставички
...▼ 606 посети
12/5/2010
Сочувај за споредба

600 гр брашно
2 чаши пиво
4 филџани масло,
1 прашок за пециво,
300 гр шеќер,
сок
...▼ 614 посети
12/5/2010
Сочувај за споредба

Потребно
-1 чаша месо од рак
-1/2 чаша ситно исечкан целер
-1 мала главичка лук-исечена
...▼ 560 посети
12/7/2010
Сочувај за споредба

1 краставица
100 гр. масло
1/2 кгр. кисело млеко
3-4 чешниња лук
сол
Ставете
...▼ 516 посети
11/26/2010
Сочувај за споредба

3 страка праз
250 гр. маслинки
црвен пипер
масло
сол
Исчистете го празот
...▼ 468 посети
11/26/2010
Сочувај за споредба

1. Половина кг. свежи печурки
2. сол
3. 2 големи лажици маслиново масло
4. 2 големи
...▼ 1306 посети
11/25/2010
Сочувај за споредба

1. 2 голема лажица шеќер
2. 2 мали лажички сол
3. квасец
4. 500мл млеко или вода.
...▼ 630 посети
11/25/2010
Сочувај за споредба

Варшава - Свиебодзин е мал полски град кој се наоѓа недалеку од границата ...▼ 435 посети
10/21/2010
Сочувај за споредба

Најголемата змија која живеела "заробена" во зоолошката градина во Колумбус, Охио ...▼ 426 посети
10/31/2010
Сочувај за споредба

Мајкл и Тереза Манчика пред три години купија стара зграда повеќе од 10 години во која ...▼ 460 посети
11/27/2010
Сочувај за споредба

4 модри патлиџани
200 гр. овчо сирење
6 чешниња лук
50
...▼ file 894 посети
11/25/2010
Сочувај за споредба


sdfsd
vsdsdcds

4 модри патлиџани
200 гр. овчо сирење
6 чешниња лук
50 гр. ореви
50 гр. масло
црн пипер
Измијте ги патлиџаните
...▼

Потребно:
-500 гр пченично брашно
-100g интегрално брашно,
-1 ванилин шеќер
-30
...▼ 786 посети
12/5/2010
Сочувај за споредба

Сакајќи да им порасне косата што побргу, многу жени одлучуваат да не ја шишаат косата со ...▼ 889 посети
11/7/2010
Сочувај за споредба

Земете:
состојки за тесто: 200 гр брашно, 2 лажици зејтин,
сол,
1 жолчка,
брашно
...▼ 506 посети
11/26/2010
Сочувај за споредба