СеВоЕдно web за Вас
 085 383 380
 info@sevoedno.com


Се во Едно WEB за Вас

Жива туршија    ☰    4778 посетиНазад     Сочувај за споредба

Врел сос од спанаќ и артишока (95 калории за порција)

Потребно
-1 чаша сирење Пармезен
-1 чаша нискомаслен мајонез
-400гр артичока (од конзерва-само срцевината,исцедени и ситно исецкани)
-500гр спанаќ-толчен и исцеден
-2 лажици домати
-лук сол и пипер по вкус
 Загрејте ја рерната на 350 степени.Измешајте ги сите продукти освен доматите.Ставете ги во тава.Печете 30-35 минути до благо вцрвеување.Сервирате го,украсено со домати.

606 посети
12/7/2010
Сочувај за споредба