СеВоЕдно web за Вас
 085 383 380
 info@sevoedno.com


Се во Едно WEB за Вас

Жива туршија    ☰    4777 посетиНазад     Сочувај за споредба

Салата од Праз со Маслинки

3 страка праз
250 гр. маслинки
црвен пипер
масло
сол
Исчистете го празот, измијте го добро и исечкајте го ситно. Во чинија за салата ставете го празот, маслинките, црвениот пипер, се убаво измешајте и налејте ја салатата со масло. Во зависност од соленоста на маслинките ставете сол по желба.

469 посети
11/26/2010
Сочувај за споредба