СеВоЕдно web за Вас
 085 383 380
 info@sevoedno.com


zivot

Живот    ☰    7656 посетиНазад     Сочувај за споредба

Kate Moss и Jamie Hince тајно се венчале!

Најпознатата манекенка Kate Moss и нејзиниот дечко Jamie Hince наводно го изговориле судбоносното "да" на тајна венчална церемонија во Сицилија.Извор близок до двојката даде информација на британските медиуми дека венчавката била интимна, но многу романтична.На размената на заветите присуствувале само најблиските роднини и пријатели. Новата брачната двојка по излегувањето од црква,го одиграла валцерот под голема крошна, а Mossin рокерот од бендот The Kills ја одбрал Сицилија како место за прослава на најважниот ден од нивниот живот бидејќи била доволно изолирана од медиумите и јавноста.

378 посети
10/21/2010
Сочувај за споредба