СеВоЕдно web за Вас
 085 383 380
 info@sevoedno.com


zivot

Живот    ☰    7654 посетиНазад     Сочувај за споредба

Се верија Марија Шарапова и Саша Вујачиќ!
qereqw
werwe

Саша Вујачиќ кошаркар од Словенија, кој игра за Лос Анџелес Лејкерс, изјави дека се верил со руската тенисерска звезда Марија Шарапова.
"Ние се веривме и навистина сме среќни. Ова е добро,бидејќи сега можеме да се концентрираме на други работи" рече Вујачиќ.
Вујачиќ исто така рече дека ја запоросил Шарапова на годишнината од денот кога се запознале.
"Тоа веројатно е старомоден начин но морав да го направам тоа како господин."
Кошаркарот додаде дека сеуште не е одреден датум за свадбата, и агентот на тројниот победник во гранд слем турнирот, Шарапова ја потврди оваа вест.

370 посети
10/22/2010
Сочувај за споредба