дома
 
  
СеВоЕдно web за Вас
 085 383 380
 info@sevoedno.com


Се во Едно WEB за Вас

 

Потребно
-1 чаша сирење Пармезен
-1 чаша нискомаслен мајонез
-400гр артичока (од конзерва-само срцевината,исцедени и ситно исецкани)
-500гр спанаќ-толчен и исцеден
-2 лажици домати
-лук сол и пипер по вкус
 Загрејте ја рерната на 350 степени.Измешајте ги сите продукти освен доматите.Ставете ги во тава.Печете 30-35 минути до благо вцрвеување.Сервирате го,украсено со домати.

Сочувај за печатење 492 посети
12/7/2010
 

Потребно
-1 чаша сирење Пармезен
-1 чаша нискомаслен мајонез
-400гр
...▼

Сочувај за печатење 492 посети
12/7/2010

Потребно е:
- 1 лист обланди
- 2 конзерви туна
- 100 гр пченка
-
...▼

Сочувај за печатење 437 посети
12/5/2010

600 гр брашно
2 чаши пиво
4 филџани масло,
1 прашок за пециво,
...▼

Сочувај за печатење 493 посети
12/5/2010

Потребно
-1 чаша месо од рак
-1/2 чаша ситно исечкан целер
-1 мала
...▼

Сочувај за печатење 420 посети
12/7/2010

1 краставица
100 гр. масло
1/2 кгр. кисело млеко
3-4 чешниња лук
...▼

Сочувај за печатење 408 посети
11/26/2010

3 страка праз
250 гр. маслинки
црвен пипер
масло
сол
Исчистете
...▼

Сочувај за печатење 351 посети
11/26/2010

1. Половина кг. свежи печурки
2. сол
3. 2 големи лажици маслиново
...▼

Сочувај за печатење 1171 посети
11/25/2010

1. 2 голема лажица шеќер
2. 2 мали лажички сол
3. квасец
4. 500мл
...▼

Сочувај за печатење 494 посети
11/25/2010

По се изгледа преку солзите се ослободуваме ...▼

Сочувај за печатење 433 посети
11/28/2010

Пастата за заби може да Ви помогне да го изгубите вишокот на килограми ...▼

Сочувај за печатење 419 посети
11/27/2010
 

Состојки
Тесто:
500g брашно тип 500
10g квасец
...▼ Сочувај за печатење 243 посети
12/1/2010


Состојки
Тесто:
500g брашно тип 500
10g квасец
2 ч.л. сол
½ ч.л. оригано 
2 с.л. млеко
1 жолчка од
...▼

Дали може и наизглед обичен, зелен, лиснат зеленчук да спречи рак, да помогне ...▼ Сочувај за печатење 763 посети
11/28/2010