дома
 


Се во Едно WEB за Вас

 

Потребно
-1 чаша сирење Пармезен
-1 чаша нискомаслен мајонез
-400гр артичока (од конзерва-само срцевината,исцедени и ситно исецкани)
-500гр спанаќ-толчен и исцеден
-2 лажици домати
-лук сол и пипер по вкус
 Загрејте ја рерната на 350 степени.Измешајте ги сите продукти
...▼ Сочувај за печатење 567 посети
12/7/2010

Потребно е:
- 1 лист обланди
- 2 конзерви туна
- 100 гр пченка
- 3 кисели краставички или повеќе
- 2 лажици пржен сусам
...▼ Сочувај за печатење 553 посети
12/5/2010

600 гр брашно
2 чаши пиво
4 филџани масло,
1 прашок за пециво,
300 гр шеќер,
сок од еден лимон
150гр мелени ореви.
...▼ Сочувај за печатење 572 посети
12/5/2010

Потребно
-1 чаша месо од рак
-1/2 чаша ситно исечкан целер
-1 мала главичка лук-исечена на покрупно
-1чаша зелка
Измешајте ги сите продукти ,додавајќи доволно оцет.Зачинете ги според ваш вкус.

Сочувај за печатење 502 посети
12/7/2010

1 краставица
100 гр. масло
1/2 кгр. кисело млеко
3-4 чешниња лук
сол
Ставете гo лукот во дрвена ваганка, додајте
...▼ Сочувај за печатење 482 посети
11/26/2010

3 страка праз
250 гр. маслинки
црвен пипер
масло
сол
Исчистете го празот, измијте го добро и исечкајте го ситно.
...▼ Сочувај за печатење 427 посети
11/26/2010

1. Половина кг. свежи печурки
2. сол
3. 2 големи лажици маслиново масло
4. 2 големи лажици оцет
5. 1 голема лажица мајчина душичка
6. црн пипер
Во длабок сад измешајте ги состојките. Печурките нека бидат со средна големина и печете ги цели. Откако се ќе се измеша се ставаат
...▼ Сочувај за печатење 1258 посети
11/25/2010

1. 2 голема лажица шеќер
2. 2 мали лажички сол
3. квасец
4. 500мл млеко или вода.
5. маргарин околу 250гр
6. брашно
...▼ Сочувај за печатење 580 посети
11/25/2010

По се изгледа преку солзите се ослободуваме од хормоните и другите „стресни хемикалии“ ...▼ Сочувај за печатење 504 посети
11/28/2010

Пастата за заби може да Ви помогне да го изгубите вишокот на килограми, открија неодамна американските научници. Кога ќе почувствувате глад, а знаете дека сеуште не е време за јадење, доволно е да ги измиете забите и така да го „залажете“ желудникот. Ако и тоа не помогне и покрај миењето ...▼ Сочувај за печатење 479 посети
11/27/2010

 

Состојки
Тесто:
500g брашно тип 500
10g квасец
...▼ Сочувај за печатење 301 посети
12/1/2010


Состојки
Тесто:
500g брашно тип 500
10g квасец
2 ч.л. сол
½ ч.л. оригано 
2 с.л. млеко
1 жолчка од
...▼

Дали може и наизглед обичен, зелен, лиснат зеленчук да спречи рак, да помогне ...▼ Сочувај за печатење 827 посети
11/28/2010