дома
 


zivot

 

Обликувањето на косата со помош на гел не и штети на самата коса, но може штетно да влијае на кожата на главата.
Имено, секој гел се изработува од одредени видови смола и вода, па секој допир со кожата
...▼

Сочувај за печатење 558 посети
11/27/2010

Британскиот глумец Расел Бренд(35) и американската поп-пеачка Кети Пери(26) се венчаа по хинду обичај во еден национален парк во Раџастан во северозападна Индија.Венчавката, на која присуствуваа членови на семејствата и блиски пријатели ...▼

Сочувај за печатење 414 посети
10/24/2010

Воздушниот пиштол, кој Шон Конери во улога на Џемс Бонд го држеше на постерот за филмот „Од Русија со љубов“ (1963 година), е продаден на аукција за 277.250 фунти (436.000 долари).
Пиштолот марка „валтер“ достигна десет пати повисока
...▼

Сочувај за печатење 681 посети
11/27/2010

Грижливо негувана коса која блеска со ѕвезден сјај и делува како да е испрскана со светкав спреј, се сложува се секој моден стил. Без разлика на должината и обликот на фризурата, сјајната коса никогаш не изгледа здодевно.
Супер модерен
...▼

Сочувај за печатење 811 посети
12/4/2010
 

Во Британија денес е објавена првата книга за принцот Вилијам и неговата врска со Кејт Мидлтон, само десетина дена откако ...▼ Сочувај за печатење 476 посети
11/26/2010

30 полжави
2 главици кромид
масло
брашно
црвен пипер
оцет
сол
3а јадење се употребуваат затворени
...▼ Сочувај за печатење 610 посети
11/25/2010

Веб посетителите на интернет порталот AskMen ги избраа десетте најсекси мајки во светот - Хали Бери, Моника Белучи, Салма ...▼ Сочувај за печатење 415 посети
10/24/2010

Популарната актерка од "Очајни домаќинки" Ева Лонгорија во ток-шоу Ellen DeGeneres со ентузијазам зборуваше за Хрватска ...▼ Сочувај за печатење 451 посети
10/21/2010

Венчавката на принцот Вилијам, син на Чарлс и на покојната принцеза Дијана, со неговата долгогодишна девојка Кејт ...▼ Сочувај за печатење 439 посети
11/25/2010

Текстот на песната „Im only sleeping“,
што Џон Ленон ја напишал за Битлси,
на 15 декември ќе се понуди на аукција,
јавуваат
...▼ Сочувај за печатење 407 посети
11/25/2010

Најпознатата манекенка Kate Moss и нејзиниот дечко Jamie Hince наводно го изговориле судбоносното "да" на тајна венчална ...▼ Сочувај за печатење 445 посети
10/21/2010

Саша Вујачиќ кошаркар од Словенија, кој игра за Лос Анџелес Лејкерс, изјави дека се верил со руската тенисерска ...▼ Сочувај за печатење 478 посети
10/22/2010

 

Фолк пеачката Јелена Карлеуша чии колумни во "Курир" ја размрдаа јавноста, решила да ги замолчи сите злобно луѓе кои тврдат дека некој друг и ги пишува текстовите , па ги повикала новинарите во четврток во редакцијата на овој ...▼

Сочувај за печатење 501 посети
11/3/2010

Кога ќе се појави Ева Мендес секаде има  воздишки. Последен пат беше видена на црвениот килим по повод филмскиот фестивал во Маракеш,каде што изгледаше премногу секси.
Актерката Ева Мендес одеше на црвениот тепих при пристигнувањето
...▼

Сочувај за печатење 713 посети
12/5/2010

Холивудскиот глумец Рајан Рејнолдс гордо ја понесе титулата најсекси маж за 2010 година, која ја доделува магазинот „Пипл“.
Убавиот актер истакна дека неговото тело изгледа совршено благодарејќи на секојдневните вежби, додавајќи
...▼

Сочувај за печатење 360 посети
11/25/2010

Холивудската ѕвезда Шон Пен е добитник на наградата за животно дело на овогодишниот филмски фестивал во Дубаи.
Познатиот глумец, чија кариера трае речиси три децении, глумел во повеќе од 45 филмски остварувања меѓу кои се „Мистична
...▼

Сочувај за печатење 391 посети
11/25/2010